EHD KONGRE ve TOPLANTILAR

Sağlık Bakanlığı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği,  işbirliği ile 24-26 Mart 2016 tarihleri arasında “2. Ulusal Aşı Çalıştayı” Sheraton Ankara & Convention Center' da gerçekleştirilecektir.

6. Ulusal Aşı Sempozyumu

Artık gelenekselleşmiş olan Ulusal Aşı Sempozyumu'nun altıncısı 21–25 Ekim 2015 tarihleri arasında Ankara Sheraton Otel & Convention Center' de gerçekleştirildi.

Aşının bir sağlık personelinin insan sağlığı üzerine yapabileceği en büyük hizmet olduğu gerçeğiyle, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği olarak bu sempozyumu düzenlemekten ve sizlerin desteğiyle artık bir alışkanlık olduğunu görmekten gurur duyuyoruz. Dünyada ilk ulusal aşı sempozyumu olan toplantımız giderek artan ilgiyle büyümeye devam etmektedir. Çünkü aşılama ile ülkemizde her yıl 14.000 kadar insanı ölümden kurtarıyoruz ve üzerinde en çok çalışılan ve gelişme kaydedilen konuların başında aşı gelmektedir. Gerek bilim dünyasının, gerekse de klinik uygulayıcıların ilgi odağı olan aşılama ile ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda aşı dostunun katıldığı sempozyumda aşı uygulamaları, uygulama değişiklikleri, yeni aşılar ve özellikle yetişkin aşılaması detaylı olarak tartışılmıştır. Yetişkin aşılamasında istenilen düzeyin çok altında bulunduğumuz açıktır. Bu durumun düzeltilmesi ile ilgili çözüm yolları sempozyumumuzun ana hedeflerinden biriydi. Önceki sempozyumlardan edindiğimiz tecrübeyle; T.C. Sağlık Bakanlığı, aşı sanayii, bilim dünyası ve sahada aşıyı uygulayan değerli sağlık çalışanlarının aynı ortamda, birlikte tartışma olanağı bulduğu toplantıdan önemli çıkarımlar elde edildiğini görmekten mutluluk duymaktayız.

Yurt Dışı Kongreler

 

 

Kongreler